Аржентина може да има нов шампион още в другия кръг

Аржентина може да има нов шампион още в следващия кръг. Новият първенец ще се казва Расинг Клуб или Дефенса и Хустисия, след като грандът Бока Хуниорс, който триумфира през последните два сезона, официално сдаде титлата. "Генуезците" са в серия от четири поредни победи, но два кръга преди края изостават на осем точки от "небесносините". Тимът на Лисандро Лопес има актив от 55 точки, като при победа в 24-ия кръг при гостуването на Тигре, ще стигне до титлата за първи път от 2014 година.

Причината за това е, че вторият Дефенса и Хустисия допусна изненадваща загуба, която остави тима на четири точки от върха 180 минути преди края на сезона.

"Зелено-жълтите", които бяха задължени да търсят трите точки в гостуването на предпоследния Патронато след победата на Расинг над Белграно (

1:0

), не издържаха на напрежението и отстъпиха с 0:2. Момчетата на Себастиян Бекасесе нямаха поражение до преди три седмици,

когато паднаха 0:1 от Бока след гола

на Карлос Тевес, но сега записаха първо и далеч от своя стадион "Норберто Тито Томайело", което може да се окаже фатално за мечтаната за тима първа титла.

Играчите на Дефенса играха по-добре през първото полувреме, но след почивката Делгадо игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа за домакините. Карабахал беше точен от бялата точка в 52-ата минута, а Бертараме съсипа гостите с втори гол в 77-ата минута, който дойде не без помощта и на вратаря на тима от покрайнините на Буенос Айрес Унсаин.

Така Дефенса остана на второ място с актив от 51 точки. До края на сезона остават два мача, а в последния кръг Расинг Клуб и Дефенса излизат един срещу друг на стадион "Хуан Доминго Перон", който може да се окаже решаващ за титлата. Това ще е така, ако Академията не победи Тигре, а Дефенса спечели последното си домакинство на Унион.

Успехът прати Патронато на 19-то място с 23 точки.