Ривър Плейт смачка Индепендиенте

Носителят на Копа Либертадорес Ривър Плейт разби с 3:0 Индепендиенте в дербито от 23-ия кръг на аржентинската Суперлига. Пред близо 60 000 фенове на "Монументал", които мощно освиркваха от първата минута доскорошния капитан на Бока Хуниорс Пабло Перес, двата тима изиграха един открит двубой, който беше изпълнен с множество положения.

През първите 45 минути "милионерите" пропуснаха 4-5 възможности за гол, а веднъж и гредата помогна на гостите. Вратарят на Ривър Армани също показа класа в края на първата част, когато изби топката и се удари в гредата, като трябваше да получава лекарска помощ.

През втората част обаче седемкратните шампиони на Либертадорес започнаха по-силно. Един път гредата спря Индепендиенте от гол, а веднъж и Армани трябваше да се намесва. Въпреки това попадение падна във вратата на гостите. Това се случи в 59-ата минута, когато влезлият преди секунди на мястото на Кинтеро Алварес даде аванс на Ривър. 19-годишният нападател се пребори за една топка и не остави шансове на Кампаня. Попадението беше негово първо в аржентинския елит.

В 70-ата минута опитният голмайстор Игнасио Скоко удвои, след като отбеляза дузпа. Голът беше негов 30-и с екипа на Ривър от 60 мача. Титулярният нападател в състава на Марсело Гаярдо Лукас Прато, който в този мач влезе резерва, също се разписа. Това се случи в 80-ата минута, когато записа четвъртото си попадение през сезона в първенството. Малко преди края Фигал от "Ел Рохо" остави гостите с човек по-малко.

Успехът беше четвърти поред за "милионерите", които два кръга преди края заемат четвърта позиция с актив от 42 точки, като в следващите 180 минути трябва да задържат преднината си от три точки пред Алетико Тукуман, за да си гарантират участието в Копа Либертадорес през 2020 година.

Индепендиенте записа седмата си загуба за сезона, трета в последните четири мача, като остана на девето място с актив от 32 точки.