Меси омагьоса Севиля, Барса вече вижда титлата (видео + галерия)

Шампионът на Испания Барселона направи нова голяма крачка към защита на короната си след атрактивна победа с 4:1 при гостуването си на Бетис в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Лионел Меси реализира вълшебен хеттрик с великолепни попадения в 18-ата, 45-ата и 85-ата минути. Луис Суарес също добави гол в 63-ата. За Баломпие точен беше Лорен Морон в 82-ата.

С успеха каталунците вече имат умопомрачителна преднина от десет точки пред втория Атлетико Мадрид и 12 пред Реал Мадрид десет кръга преди финала на първенството. Лошата новина за феновете на "лос кулес" дойде в 89-ата минута, когато Суарес беше заменен поради травма. Супермачът на Меси му спечели аплодисменти и скандирания от публиката на "Бенито Вийямарин". Тази вечер Лео изравни втория в класацията Андрес Иниеста по брой срещи с фланелката на Барса.

Ернесто Валверде насити средната зона терена в опит да си вземе поука от двубоя между двата тима през есента. Той разположи в атака единствено Лионел Меси и Луис Суарес, а вкара в халфовата линия Артуро Видал. Кике Сетиен разположи любимата си схема с трима бранители. Хесе Родригес получи място в атаката на "зелено-белите".
Срещата започна с грешка на Марк-Андре тер Стеген още преди да е изминала и минута. Германският страж се размина при разсеяната си игра и се стигна само до корнер. В петата минута бившият играч на Барса Кристиан Тейо получи далечен извеждащ пас, овладя топката, но не намери начин да шутира опасно, притиснат от Сержи Роберто.
"Вердибланкос" очаквано пресираха високо и влязоха в директна битка за владението на топката. В 11-ата минута Тейо отправи нисък удар, който не затрудни вратаря на гостите. Две минути по-късно севилският тим създаде чудесна голова възможност: Андрес Гуардадо се сдоби с висока топка в наказателното поле и моментално я насочи по въздух успоредно на голлинията, а Хесе не намери кълбото по най-добрия начин от перфектна позиция от около шест метра.
В 18-ата минута геният на Лео Меси се прояви при статично положение. Ла Пулга реализира бижу от 20 метра, завъртайки топката в горния ъгъл, пазен от вратаря Пау Лопес - 0:1. В 24-ата Марк Бартра замахна с шпагат, не уцели топката, а Артуро Видал се възползва и симулира артистично, за да заблуди съдията. Реферът назначи пряк свободен удар, при който Меси затрудни вратаря, но този път стражът успя да улови.
В 26-ата "зелено-белите" отговориха с нов чудесен шанс пред Тер Стеген. Тейо направи хубав рейд отляво, справи се със Сержи Роберто и пусна успоредна топка на далечната греда. Хоакин беше изпреварен и не се стигна до удар, като каталунците имаха и късмет с рикошет. Две минути по-късно отбраната на "лос кулес" отново се справи някак с много опасно центриране отляво към втората греда.
В 31-ата Меси изпревари Гуардадо и мексиканецът извърши нарушение, което на хартия заслужаваше жълт картон. Фланговият играч на Баломпие обаче вече имаше картон и арбирътът сметна, че не трябва да го гони за това провинение. В 33-ата изключително активният Тейо отново разкъса защитния вал на "синьо-червения" съперник. Жерард Пике беше на земята, а номер 11 опита да стреля от малък ъгъл - Тер Стеген изби. При добавката секунди по-късно Хесе отправи остър диагонален удар, при който топката премина леко встрани.
В 40-ата гостите от "Камп Ноу" сътвориха образцово нападение с няколко докосвания. Севилци се бяха изнесли напред, пресирайки високо. Тер Стеген внимателно премисли опциите пред себе си и избра извеждащ пас за Жорди Алба отляво. Каталунският бранител подаде към Артуро Видал, който брилянтно намери Меси в наказателното поле, а той на свой ред изведе Луис Суарес на чиста позиция. Уругваецът шутира с първо докосване, но Пау Лопес плонжира в правилната посока и улови.
В добавеното време на второто полувреме домакините се пропукаха през центъра. Луис Суарес се устреми напред, имаше възможност за пас надясно в наказателното поле към Иван Ракитич, но предпочете подаване при по-малък коридор. Той чукна атрактивно с пета, извеждайки Меси, който беше гонен от трима, но стигна първи до топката и нямаше проблеми да отбележи от 12 метра - 0:2. Този гол дойде в много подходящ момент за барселонци, които неведнъж се измъкнаха от изравняване.
Втората част продължи да радва зрителите с динамичен и интригуващ футбол. В 60-ата минута Меси изведе Луис Суарес, той преодоля вратаря, но от малък ъгъл не завъртя топката по точния начин и тя не премина голлинията. Минута по-късно "деветката" на "лос кулес" направи още един огромен пропуск. Тер Стеген изрита топката силно напред, Марк Бартра не игра добре с глава и изведе уругваеца сам срещу вратаря. Лучо потърси диагонален удар и отново пропусна целта.
В 63-ата номер 9 на Барса се реваншира с чудесно попадение. Защитата на Бетис отново не беше подготвена за ответна реакция. Суарес взе топката от центъра, напредна, финтира двама, преодоля и шпагат на трети защитник, след което насочи в десния ъгъл на Пау Лопес от десет метра за 0:3. След попадението Валверде извади Артур и премести Сержи Роберто в центъра на терена.
В 74-ата Сержи Роберто подаде към Луис Суарес в наказателното поле. Последва нисък удар, отразен от вратаря. В 82-ата момчетата на Сетиен реализираха попадение. Жорди Алба не успя да изчисти, резервата Диего Лайнес подаде към Лорен Морон, който отправи техничен удар от 18 метра, при който топката влетя в горния ляв ъгъл на Тер Стеген за 1:3.
В 83-ата Артуро Видал отправи прехвърлящ удар от границата на наказателното поле - Пау Лопес изби над гредата. Само две минути по-късно Лео Меси изчисли професорски как трябва да прехвърли стража на домакините. Сякаш на шега Ла Пулга замахна с левачката от 20 метра, копна топката, прехвърли вратаря и с помощта на напречната греда отбеляза, оформяйки своя хеттрик номер 51 в кариерата (колкото има и Кристиано Роналдо). След този гол от трибуните на "Бенито Вийямарин" се чу прословутото скандиране "Меси, Меси", с което привържениците на Бетис отдадоха почитта си към футболния гений. В 89-ата минута Луис Суарес получи контузия в глезена и напусна терена. В добавеното време Меси можеше да реализира за четвърти път, но топката намери страничната греда.
Предстои пауза за националните отбори. Лео Меси завръща в националния отбор на Аржентина и ще чакаме магия от него с фланелгата на "албиселесте".