Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Аталанта разочарова срещу последния в Серия "А"

Отборът на Аталанта разочарова феновете си в домакинството на тима срещу последния в Серия “А” Киево. Бергамаските завършиха наравно 1:1 с непретенциозния тим от Верона и за момента спряха устрема си за място, даващо право на участие в евротурнирите. Киево излезе напред в резултата с гол на Рикардо Маджорини в 32-ата минута, а в 55-ата Йосип Иличич заличи пасива на “нерадзурите”. Равенството остави Аталанта на 7-о място с актив от 45 точки. Тимът се намира на две точки от зона Лига Европа, но Лацио е с мач по-малко.

Противно на очакванията отборът на Киево бе по-активен в началните минути на срещата с Аталанта. “Летящите магаренца” дори стигнаха до гол на Емануеле Джакерини в 21-ата минута, който бе отменен правилно заради засада. Две минути по-късно Папу Гомес стреля опасно покрай десния страничен стълб на вратата зад Стефано Сорентино. В 27-ата минута Сорентино спаси вратата си след удар на намиращия се в блестяща форма Дуван Сапата.

Така се стигна до 32-ата минута, в която Рикардо Маджорини изведе Киево напред в резултата. Нападателят получи извеждащо подаване и в първия момент не успя да овладее добре топката, но излизането на стража Пиерлуиджи Голини не бе на нужната висота и Маджорини успя да вкара, въпреки че бе с гръб към вратата. Второто полувреме започна силно за Аталанта и бергамаските заличиха изоставането си с гол на Йосип Иличич в 55-ата минута. Словенският полузащитник разигра на двойно с Дуван Сапата, след което чукна топката над плонжа на Сорентино за 1:1.

В 68-ата минута Андреа Мазиело успя да се пребори с персоналния си пазач в наказателното поле, но не показа добър контрол над топката и пропиля златна възможност да изведе Аталанта напред в резултата.