Емполи предреши съдбата на Фрозиноне

В много важен и за двата отбора мач Емполи се наложи над Фрозиноне с 2:1 и направи огромна стъпка към оцеляването си в Серия "А". Тимът на Аурелио Андреацоли вече има с 8 точки повече от днешния си съперник и заема 17-о място в класирането. Фрозиноне записа четвърта загуба от последните си 5 мача и пропусна възможността да се доближи до един от преките си конкуренти в дъното на таблицата.

И двете попадения за домакините паднаха преди почивката. Франческо Капуто откри резултата от дузпа в 20-ата минута, а в 38-ата се разписа и Марко Пяич. Лука Валцания върна един гол в 70-ата минута, но Фрозиноне не успя да избегне загубата и е на незавидната 19-а позиция в таблицата.
Андреацоли се завърна начело на Емполи, заменяйки уволнения Джузепе Якини, и този ход на ръководството веднага даде резултат. Тимът от Тоскана започна двубоя много амбицирано и притисна гостите в тяхната половина. В 20-ата минута Диего Фариас беше дръпнат в наказателното поле, а Капуто реализира дузпата. В края на полувремето Паяч отбеляза първия си гол за Емполи след хубава комбинация и домакините се доближиха до победата.

След почивката Емполи реши да пази преднината си и това можеше да изиграе лоша шега на отбора. В 70-ата минута резервата Валцания вкара за Фрозиноне отблизо, но гостите не успяха да направят нищо повече и задачата им до края на сезона става почти непосилна.