Доротеа Вирер спечели световната титла в масовия старт (видео + снимки)

Италианката Доротеа Вирер спечели световната титла по биатлон в масовия старт на 12.5 километра в Йостерсунд (Швеция).

Вирер финишира за 37:26.4 минута, с което заслужи първо индивидуално злато в кариерата си при жените.

Италианката свали 18 мишени, като допусна двете си грешки в четвъртата стрелба, но в последната обиколка успя да запази аванса си и завърши на 4.9 секунди пред рускинята Екатерина Юрлова, която също направи два пропуска.

Трета с четири грешки (0+1+2+1) завърши световната шампионка в преследването на 10 километра Денизе Херман (Германия) на 15.4 секунди.

Световната шампионка в индивидуалния старт на 15 километра Хана Йоберг (Швеция) остана четвърта на 52.7 секунди с три пропуска (0+1+2+0).

Защитаващата титлата си Лаура Далмайер (Германия) се класира шеста на 1:03.4 минута с четири грешки (2+1+0+1).

Надпреварата премина без българско участие.

Крайно класиране в масовия старт на 12.5 километра при жените на Световното първенство по биатлон:

1. Доротеа Вирер (Италия) - 37:26.4 минути (0+0+0+2 грешки при стрелбата)

2. Екатерина Юрлова (Русия) - на 4.9 секунди (0+0+1+1)

3. Денизе Херман (Германия) - на 15.4 секунди (0+1+2+1)