Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Вердер разцепи Леверкузен на контраатака (видео)

Вердер (Бремен) уверено крачи към участие в Лига Европа, след като вече се доближи на само 3 точки до шестото място в Бундеслигата. Това стана факт след победа с 3:1 като гост точно над шестия - Байер (Леверкузен). “Зелено-белите” разбиха съперника си след три гола на контраатаки, реализирани от Макс Крузе (два) и Милот Рашица. Леон Бейли беше точен за “аспирините” при 0:2. Интригата се запази до финалните секунди, когато чак възпитаниците на Флориан Коофелт забиха третото си попадение.

След като по-рано днес Ювентус отстъпи с 0:2 от Дженоа, вече само Вердер и Пари Сен Жермен от топ 5 първенствата на Стария континент продължават да са вкарали поне по веднъж във всичките си двубои за първенство през сезона.

Футболистите от Бремен отново демонстрираха класа и се възползваха от пропуските и колебливата игра на Байер в отбрана. Макс Крузе заби първото попадение с шут по диагонала в 13-ата минута след асистенция на новия национал на Германия Максимилиан Егещайн.

Последваха поне две чисти възможности пред домакините, но те ги пропиляха. В 37-ата те бяха наказани от Рашица, който направи 2:0 след подаване на Крузе.

На полувремето треньорът на Леверкузен Петер Бос вкара “на пожар” Паулиньо и Кай Хавертц и вторият бързо намери мрежата, но попадението му не беше признато заради игра с ръка.
В 59-ата Нури Шахин стреля в напречната греда на вратата на Байер.
Опитите на домакините да намалят се увенчаха с успех чак в 75-ата минута, когато Бейли не даде шанс на Иржи Павленка с бомбен шут от фал.

С национала на Ямайка беше свързан и последният интересен момент дълбоко в добавеното време. В стремежа си да донесе изравняването той премина през трима футболисти на Вердер, като те не пропуснаха да го сритат леко. Бейли обаче остана на крака и продължи да се бори, но беше загубил пълен контрол върху движението си и топката му избяга. Дениз Айтекън обаче не му даде фал, от което гостите се възползваха на секундатата и Крузе беше изведен очи в очи с Лукас Храдецки за третия гол.

Така само за последните четири мача на Вердер Крузе и Рашица общо са изработили 10 гола (7 вкарани и 3 асистенции).