Ливърпул се измъкна срещу Фулъм и отново е на върха

Ливърпул постигна много ценна победа с 2:1 при гостуването си на Фулъм и се върна на върха на класирането. Мърсисайдци имат две точки преднина пред Манчестър Сити, който е изиграл един мач по-малко.

Отборът на Юрген Клоп имаше огромно предимство през първия час игра, но вкара само един гол, дело на Садио Мане в 26-ата минута. Фулъм започна да вярва и след грешка в отбраната на гостите изравни в 74-ата минута. Въпреки нервните моменти за "червените", те бързо си върнаха преднината с гол от дузпа на Милнър.

Ливърпул притисна съперника от самото начало с постоянна преса и бързо движение на топката. Огромен проблем за домакините бяха пробивите на двамата крайни защитници Робъртсън и Александър-Арнолд, които на няколко пъти създадоха опасности. В 12-ата минута шотландецът измъкна отляво и навлезе в наказателното поле, но подаването му към Фирмино не бе добро и топката отиде в ръцете на Рико.

Мърсисайдци увеличаваха натиска, като търсеха пролуки в защитата на съперника. "Червените" откриха резултата в 26-ата минута. Садио Мане започна комбинацията, като изведе Фирмино, бразилецът му върна и той заби топката в мрежата. Сенегалският нападател се намира във великолепна форма, като реализира десети гол в последните 10 мача.

Фулъм рядко стигаше до вратата на Алисон, като най-активен в офанзивен план бе бившият играч на Ливърпул Райън Бабел. Холандецът на два пъти осъществи пробиви, но при първия ударът му бе блокиран, а при втория Кеърни стреля над вратата.

Лондончани изпитваха сериозни проблеми в дясната зона на защитата, където Фосу-Менса продължаваше да изпуска Робъртсън. В 36-ата минута левият бек на "червените" отново проби от там и стигна до малкото наказателно поле. Той стреля, но ъгълът бе много малък и топката отиде в тялото на вратаря.

В края на първото полувреме Ливърпул имаше тотален контрол, но намали темпото. След инструкциите на Клоп на почивката играчите му започнаха значително по-агресивно втората част и бяха близо до удвояване на аванса си. Удар на Фирмино бе блокиран, а изстрел с глава на Вайналдум мина над вратата.

Преднината на мърсисайдци обаче оставаше само един гол и домакините започнаха да вярват, че могат да измъкнат нещо от мача. На няколко пъти те организираха отлични контраатаки. В 65-ата минута Ангиса отклони топката в мрежата зад Алисон, но бе в положение на засада. Малко по-късно бразилският вратар трябваше да спасява удар на Ангиса.

Садио Мане удари гредата на другата врата, но в 74-ата минута груба грешка доведе до изравняване. Ван Дайк изчакваше Алисон да овладее топката, но вратарят не излезе. Бранителят опита да му я върне с глава, тя рикошира в бразилеца и в Райън Бабел и холандецът се озова сам срещу опразнената врата, като реализира за 1:1.

Гостите веднага се хвърлиха в атака и не след дълго успяха да стигнат до много ценен гол. Този път причината бе грешка на Серхио Рико. Той не се справи с удар на Салах и след това задържа Мане. Милнър бе точен от бялата точка.

Попадението обезкуражи Фулъм и до края мърсисайдци отново доминираха, като пропуснаха няколко възможности за нов гол. След великолепна комбинация удар на Вайналдум мина встрани от вратата, а след това Салах пропусна от прекрасна позиция.

ФУЛЪМ - ЛИВЪРПУЛ 1:2
0:1 - Мане (26)
1:1 - Бабел (74)
1:2 - Милнър (81-д)