Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Валядолид стори немислимото (видео)

Застрашеният от изпадане тим на Валядолид постигна героичен успех с 2:1 при гостуването си на Ейбар, след като до 90-ата минута губеше в резултата. Отборът на Роналдо беше на крачка от пета поредна загуба в Ла Лига, която най-вероятно щеше да доведе до уволнение на треньора Серхио Гонсалес. Много спорна дузпа след ВАР и попадение след груба грешка на защитата на домакините обаче поне за малко “закърпиха” положението.

С този успех и преди останалите мачове от 28-ия кръг Валядолид се отдалечи на 3 точки от Селта, който засега е първи под чертата. Ейбар пък е 11-и и едва ли ще му се наложи да се бори за оцеляването си.

Гостите направиха много силен двубой на “Ипуруа”, но наредиха пропуск след пропуск и това беше напът да им донесе ново поражения. Играчите на Ейбар се възползваха от една атака и поведоха чрез Фабиан Ореяна в 54-ата минута.

След това домакините изчакваха края на срещата и продължаваха с лекота да допускат опасности пред Марко Дмитрович. Така в 71-вата минута Енес Юнал не успя да реализира от 2-3 метра.

С напредване на времето играчите в бели екипи се оголиха и за малко Серхи Енрик да удвои преднината на Ейбар, но Жорди Масип спаси.

Така се стигна до 87-ата минута, в която Оскар Плано падна в наказателното поле на Ейбар след интервенция на Дмитрович и се наложи намесата на ВАР. Преразглеждането на ситуацията продължи по-дълго от нормалното и в крайна сметка реферът даде дузпа за гостите, след като прецени, че вратарят е фаулирал съперниковия играч.

Даниеле Верди беше точен от бялата точка и резултатът беше изравнен - 1:1.

И това обаче не беше всичко в този драматичен дуел, защото в добавеното време защитниците в червено-синьо се издъниха и позволиха на отличния днес Сержи Гуардиола да ги задмине и да реализира за крайното 2:1 в полза на Валядолид.