Черно море избута Берое от петицата след две дузпи и куриозна ситуация с отменен гол (видео)

Дунав и Черно море завършиха при 1:1 в мач от 26-ия кръг на Първа лига. Резултата откри Божидар Васев в 20-ата минута от дузпа. Георги Илиев изравни в 28-ата минута също след точно изпълнен 11-метров наказателен удар.

В 38-ата минута се стигна до куриозен момент. Красимир Станоев центрира почти от тъча към вратата на Черно море. Стражът на моряците Иван Дюлгеров можеше да улови топката, но си прибра ръцете и я остави да влезе в неговата мрежа, претендирайки, че това е непряк свободен удар и голът не трябва да бъде зачетен. Съдията бе на същото мнение и отмени попадението.

Точката се оказа достатъчна гостите да завършат на 5-о място в редовния сезон, измествайки от там състава на Берое. Двата тима имат по 42 точки, но варненци са с по-добри показатели в преките двубои.

Иначе днес срещата в Русе започна с натиск на гостите. В 13-ата минута Мехди Фенуш стреля опасно, но не успя да отбележи. Драконите отговориха с не много силен изстрел от 35 метра минута по-късно, който Дюлгеров подцени. Стражът на моряците изпусна топката, която се удари в напречната греда и се върна в неговите ръце.

В 15-ата минута варненци организираха нова добра атака, този път чрез Минчев. Тя завърши с опасно центриране по земя, но бранителите на Дунав се справиха и избиха в корнер.

Така се стигна до 18-ата минута, в която Ковачев изведе Исмаил Иса. Таранът набра скорост, преодоля Пламен Димов, който се хвърли на шпагат. Защитникът закачи топката, но и подкоси нападателя, за което главният съдия Петър Костадинов отсъди дузпа. С нея се нагърби Божидар Васев, който реализира с шут в дясната страна на вратата - 1:0 за Дунав.

Радостта на домакините не бе дълга, тъй като моряците изравниха също от дузпа в 28-ата минута. Георги Илиев слаломира в наказателното поле и падна след финт срещу Исаевски. Реферът се подведе от действията на капитана на гостите и отсъди много спорен 11-метров наказателен удар, а Илиев вкара от него за 1:1.

Втората част беше доста по-постна в сравнение с първата. Черно море владееше повече топката, но не стига до чисти голови положения. Най-интересното през това полвреме бе блокиран шут на Георги Илиев след добра атака отдясно и опасен индивидуален пробив на Жоржиньо в 83-ата минута, но той завърши с твърде слаб удар, който попадна в ръцете на Макенджиев.

В 87-ата минута страничният съдия спря със спорна засада откъсване на Жоржиньо фронтално срещу Макенджиев.