Уулвс сложи край на мечтите на Юнайтед за Купата (видео)

Ууулвърхамптън отстрани Манчестър Юнайтед след 2:1 на "Молиню" и се класира за полуфиналите в Купата на Англия. След равностойно първо полувреме, в което и двата отбора не създадоха нещо особено, тимът на Еспирито Санто изигра блестяща втора част. Серхио Ромеро на два пъти спаси гостите преди Раул Хименес да открие резултата в 70-ата минута. Малко по-късно Диого Жота направи 2:0 и до голяма степен реши мача. В заключителните секунди на двубоя Маркъс Рашфорд отбеляза почетно попадение за "червените дяволи".

Интересна ситуация имаше осем минути преди края на срещата. Тогава съдията Мартин Аткинсън показа червен картон на Линдельоф, но след разглеждане на ситуацията чрез системата за видеопотворения бе взето решение, че нарушението е за жълт картон.

Така Уулвс продължи фантастичното си представяне през този сезон, а Юнайтед допусна втора поредна загуба.

Двата отбора излязоха на "Молиню" при доста тежки условия, тъй като целия ден над стадиона валеше дъжд. Уулвс заложи на типичния си стил, като оставяше съперника да играе доста с топката, но го държеше на безопасна дистанция. Играчите на Еспирито Санто изчакваха своя момент, който обикновено е след почивката. "Червените дяволи" също не бяха достатъчно агресивни в началото и положения пред двете врати нямаше.

Постепенно темпото се вдигна, но качеството на игра не бе особено високо. Двата отбора претендираха за отсъждане на дузпа. Първо домакините искаха такава за нарушение на Смолинг, а след това Ман Юнайтед искаше за игра с ръка в наказателното поле. И в двата случая съдията прецени, че няма нарушение.

Първата реална опасност пред двете врати дойде малко преди почивката. Тогава Жота бе изведен великолепно, но Ромеро излезе много рано и успя да скъси ъгъла и да спаси. Второто полувреме пък започна с положение за гостите. Рашфорд демонстрира страхотна скорост, но Коуди успя да се приближи до него преди да стреля и английският национал прати топката покрай вратата.

Вратарят на "червените дяволи" направи отлично спасяване и в 53-ата минута, когато след ъглов удар Хименес стреля с глава. Ромеро трябваше да се намесва и малко по-късно след далечен удар на Моутиньо.

Ман Юнайтед играеше повече с топката и прекарваше повече време в половината на съперника, но положенията бяха пред вратата на гостите. В 70-ата минута Уулвс поведе след поредната добра атака. Моутиньо размина трима и навлезе в наказателното поле. След това намери Хименес, който не успя да овладее добре, първият му удар бе блокиран, но топката остана в него и той се завъртя и с прецизен удар не остави шансове на Ромеро.

Малко по-късно "вълците" вече имаха солидна преднина. Диого Жота увеличи аванса на домакините, след като взе топката около централната линия, напредна, развинти Люк Шоу и със силен удар в близкия ъгъл направи 2:0. Шоу имаше основна вина за гола, тъй като бе последен в защитата, но опита му да изчисти прати топката на крака на съперник, след което започна бързата атака.

Ситуацията за Юнайтед стана още по-неприятна осем минути преди края, но за кратко. Мартин Аткинсън показа директен червен картон на Линдельоф, след като той влезе доста грубо в краката на Хименес. След разглеждане на ситуацията чрез ВАР бе взето решение, че нарушението е за жълт картон.

Последните минути "червените дяволи" опитаха да натиснат и в самия край стигнаха до почетно попадение. Люк Шоу намери Рашфорд в наказателното поле, английският национал се обърна и стреля, но вече бе прекалено късно за тима на Солскяер да мисли за изравняване.

УУЛВС - МАН ЮНАЙТЕД 2:1
1:0 - Хименес (70)
2:0 - Жота (76)
2:1 - Рашфорд (95)