Фантастичен обрат на Уест Хам за 15 минути (видео)

Уест Хам осъществи невероятен обрат в последните 15 минути на домакинството си на Хъдърсфийлд. "Чуковете" губеха с 1:3, но стигнаха до победа с 4:3. Основна заслуга за успеха имаше Хавиер Ернандес, който се появи в игра на почивката, но реализира последните два гола в мача.

Домакините поведоха след точно изпълнена дузпа от капитана си Марк Нобъл, но съперникът им обърна до 1:3. Бакуна и Грант на два пъти се разписаха за гостите. Огбона вкара за 2:3 в 75-ата минута преди да дойде времето на Чичарито.

Отборът на Мануел Пелегрино е девети в класирането с 42 точки. Почти сигурният изпадащ Хъдърсфийлд остана на дъното с 14 точки.

Когато Нобъл откри резултата в началото на мача, малцина очакваха драмата, която се разви. Хъдърсфийлд изоставаше, има много проблеми с контузии и няма победа като гост от ноември. Те обаче заиграха освободено и Бакуна бързо изравни след удар с глава. Младият нападател Карлъм Грант пък изведе гостите напред, а след почивката отново той се разписа след красив удар и резултатът стана 1:3.

Феновете на "Лондон Стейдиъм" бяха шокирани и започнаха да си тръгват 15 минути преди края. Огбона вдъхна някакви надежди на "чуковете", а Хавиер Ернандес успя да изведе Уест Хам до победата с две попадения в края.

УЕСТ ХАМ - ХЪДЪРСФИЙЛД 4:3
1:0 - Нобъл (15-д)
1:1 - Бакуна (17)
1:2 - Грант (30)
1:3 - Грант (65)
2:3 - Огбона (75)
3:3 - Ернандес (84)
4:2 - Ернандес (91)