Тежка травма на играч на Левски помрачи полета на Царско село към елита

Лидерът във Втора лига Царско село постигна поредната си победа по пътя към родния елит. Тимът на Никола Спасов надви с 3:1 Черноморец (Балчик) в гостуването от 21-ия кръг на първенството, като вече води с цели 12 точки пред втория Монтана, който сензационно падна от Добруджа. Клубът на Стойне Манолов има 58 точки, докато домакините останаха на шесто място с 29 точки.

Преотстъпеният от Левски до края на сезона Луан Виана, който дебютира за тима, откри головата си сметка за "червените", но за негово съжаление получи лоша травма. Нападателят даде аванс на гостите в 19-ата минута, но при гола му вратарят на домакините Веселин Добрев падна върху него. Първоначално от щаба на Царско село помислиха, че кракът на бразилеца е счупен, тъй като се наду изключително бързо, но се оказа, че не е така. Виана моментално беше сменен от Емануил Манев, като утре ще мине ядрено-магнитен резонанс в София. Притеснението в щаба на Никола Спасов е, че играчът може да е със скъсани връзки на глезена.

Малко по-късно, в 35-ата минута голмайсторът на първенството Георги Минчев реализира дежурното си попадение. Той има вече 20 попадения от 20 мача.

Втората част играчите на Черноморец върнаха един гол, който беше дело на бившия юношески национал Валентин Йосков. Това се случи в 56-ата минута. 20-годишният футболист има вече четири попадения през тази кампания. Няколко минути преди края Пламен Тенев оформи крайното 3:1 след рикошет, като донесе 11-и пореден успех на своя тим в първенството.
Така Царско село е съвсем близо до влизане в Първа лига. Отборът има комфортна преднина от 12 точки, а също така приема всичките си конкуренти.

Още в следващия кръг момчетата на Никола Спасов домакинстват на своя най-голям конкурент Монтана, като при успех ще дръпнат с 15 точки пред тима на Ферарио Спасов.