ЦСКА-София продължава гонитбата с Лудогорец, пак "наби" своя абонат (видео)

ЦСКА-София не срещна особени проблеми да победи един от любимите си съперници - състава на Берое, печелейки с 2:0 домакинството си на "Армията" в мач от 26-ия кръг на Първа лига. Резултата откри Тиаго в 18-ата минута, а в 92-ата минута крайно неубедителният през целия двубой Ерол Алкан си вкара автогол.

Така червените не позволиха на лидера Лудогорец да се откъсне по-сериозно и разликата между двата тима остава 5 точки преди старта на плейофите в първата шестица.

Домакините не изиграха кой знае колко добър мач, но въпреки това заралии с нищо не показаха, че заслужават нещо повече от поражение и в крайна сметка записаха поредна загуба при гостуване на "Армията".

Наставникът на червените Любослав Пенев отново, както бе и в предишния двубой срещу Етър, не заложи на Божидар Чорбаджийски, Едвин Джеси и Рубен Пинто, които останаха на пейката за сметка на Валентин Антов, Жоржиньо и Жанио Бикел.

10 ЦСКА-София - Берое

Срещата започна с натиск на червените. Първият шут по посока на една от двете врати отправи Тиаго, който стреля от границата на наказателното поле във втората минута, но Перниш без проблем улови.

Домакините можеха да открият резултата в 14-ата минута, но Малинов направи невероятен пропуск. В тази ситауция двама футболисти на Берое се сблъскаха и за момент Али Соу остана сам срещу вратаря, но бързо бе покрит. Последва пас леко вдясно към Жоржиньо. Крилото опита да пусне топката покрай Перниш, но стражът на заралии я закачи. Тя обаче попадна в краката на намиращия се пред празната врата Кристиян Малинов, който стреля над напречната греда.

Само 180 секунди по-късно Енрике Рафаел стреля опасно, но покрай вратата.

Тоталният натиск на ЦСКА-София даде резултат в 18-ата минута. Тогава Жоржиньо за пореден път премина без проблем през Леони и върна към Тиаго, който с удар от 10-11 метра вкара за 1:0.

В 29-ата минута Берое можеше да изравни при първата си по-сериозна атака. Цветков направи двойно подаване със свой съотборник и намери непокрития Камбуров. Таранът овладя и стреля, но Бодуров блокира неговия шут.

В 34-ата минута Иван Минчев отправи удар от двайсетина метра, който не затрудни Черниаускас, излизайки на метър покрай лявата греда. В 45-ата минута заралии допуснаха поредните си няколко груби грешки в центъра на защитата, които за малко не доведоха до ново попадение в тяхната врата. Енрике отне топката от трима играчи в зелено, направи двойно подаване с Малинов и центрира успоредно на голлинията, но сантиметри не достигнаха на Али Соу да я засече в празната врата.

След почивката Берое изравни играта, но така и не създаде чисто голово положение през целия мач. Първата добра атака за втората част отиде в актива на заралии. В 47-ата имнута Бригидо надбяга Нуно Томаш и стреля опасно, но над напречната греда.

Червените отговориха с пропуск на Жоржиньо в 60-ата минута. Крилото получи пас отдясно в наказателното поле на гостите, но си поведе дълго топката и Перниш, който излезе да скъси дистанцията с нападателя, изби.

В заключителните минути на двубоя Берое опита да наложи някакъв натиск, но той не доведе до нищо сериозно. Така дойде 92-ата минута, в която ЦСКА-София организира добра атака, резервата Джеси получи пас на дясното крило, стигна до аутлинията и центрира успоредно по земя, което Ерол Алкан засече в собствената си врата за крайното 2:0.

ЦСКА-СОФИЯ - БЕРОЕ 2:0