Волфсбург си има свой Кристиано (видео)

Волфсбург отнесе Фортуна (Дюселдорф) с 5:2 в среща от 26-ия кръг на Бундеслигата след изключително представяне на централния си нападател Ваут Вегхорст. Холандецът вкара три от головете и подаде за другите два. Така тимът събра 42 точки и застигна шестия Байер (Леверкузен), който е с мач по-малко. За Фортуна това е 13-о поражение, но отборът може да е спокоен за мястото си, защото е на 11 точки от опасната зона, а до края остават осем кръга.

Срещата беше първа за домакините, след като стана ясно, че в края на сезона треньорът Бруно Лабадия ще си тръгне. Неговите възпитаници никога досега не бяха губили от съперника от Дюселдорф, а днес трябваше да осъществят обрат.

Фортуна поведе след половин час игра след ювелирно изпълнение на пряк-свободен удар от Каан Айхан. Само четири минути по-късно обаче Адмир Мехмеди чукна кълбото над Михаел Рензинг за 1:1. Ситуацията с изравнителното попадение беше разгледана от ВАР, тъй като топката докосна ръката на Вегхорст малко преди достигането й до Мехмеди, но реферите прецениха, че не е имало умисъл и зачетоха гола.

Волфсбург нанесе удара си в рамките на пет минути през второто полувреме, когато Вегхорст реализира на два пъти - в 54-ата и 59-ата минути, а между тях се разписа и Робин Кнохе (57’) - пак след асистенция на холандеца.

Гостите успяха да върнат един гол в 65-ата минута чрез Бенито Раман, като и тук се наложи употребата на ВАР, защото и в тази ситуация топката се отби в ръката - в случая на футболиста на Фортуна. Арбитрите пак дадоха предимство на атакуващия футбол и признаха гола.

“Вълците” обаче не допуснаха друго попадение и спечелиха трите точки, като в 88-ата минута Вегхорст дори вкара още веднъж.

В този мач домакините излязоха с фланелки в подкрепа на борбата с хомофобията.