Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Аугсбург измъкна един от най-важните си мачове (видео)

Аугсбург извоюва победа, която в края на сезона може да се окаже скъпоценна. В директен сблъсък с друг застрашен от изпадане - Хановер 96, баварците триумфираха с 3:1 у дома и се отдалечиха на 5 точки от опасната зона в Бундеслигата. Съперникът пък остава под чертата и вече няма почти никакви шансове за оцеляване.

Ключово за победата на Аугсбург стана изпълнение на Жонатан Шмид от пряк-свободен удар в 78-ата минута, докогато резултатът беше 1:1. Тогава французинът изненада вратаря с директен удар в близкия му ъгъл, докато той очакваше центриране. Преломът дойде в точния момент, а малко след това Андре Хаан подсигури успеха с попадение за 3:1.

Гостите бяха повели още в 8-ата минута след поредица от комични намеси на защитата на домакините и вратаря Грегор Кобел, като в крайна сметка Хендрик Вайдант насочи кълбото в мрежата.

Изравняването дойде в 65-ата минута, когато Серхио Кордова беше точен след рикошет в гредата.