Шалке 04 смени треньора, но играта си остана същата (видео)

Треньорската смяна в Шалке 04 не даде мечтания за клуба светкавичен резултат и тимът инкасира поредна загуба. Този път “миньорите” отстъпиха с 0:1 от РБ (Лайпциг) на свой терен в среща от 26-ия кръг на германския шампионат. За тяхно нещастие по същото време 16-ият Щутгарт, който заема позицията за бараж, взе точка срещу Хофенхайм, с което разликата между двата тима беше намалена до 3 пункта. До края остават осем кръга.

След ужасяващото 0:7 срещу Манчестър Сити във вторник Хууб Стевенс замени Доменико Тедеско като наставник. Футболистите в сини екипи обаче показаха старото лице и не успяха да стигнат дори точка. Така Шалке продължава да е дори с по-слаби показатели от сезон 1987/88 г., когато изпадна.

Тимо Вернер реализира единствения гол още в 14-ата минута, когато довкара след удар в гредата. За Лайпциг това е пети пореден успех като гост в Бундеслигата - клубен рекорд. Победата беше достатъчна РазенБалшпорт да си върне третото място и даже вече има 2 точки аванс пред четвъртия Борусия (Мьонхенгладбах).

Още преди началото на мача привържениците на Шалке обвиниха футболистите за създалата се криза, като подкрепиха уволнения Доменико Тедеско. “Изгонихте треньора, опозорихте ни в Европа и никога не осъзнахте какво е Шалке: Махайте се, наемници! Благодарим ти, Доменико”, гласеше огромен плакат на “Фелтинс Арена”.