Късен обрат отдалечи "фенерите" от дъното (видео)

Фенербахче показа характер в домакинството си на Сивасспор и се наложи с 2:1, въпреки че четвърт час преди края губеше в резултата. Роберто Солдадо и Мехмет Екичи донесоха ценните три точки на истанбулския гранд, който постепенно се изкачва в класирането, след като доскоро беше непосредствено над изпадащите.

Преди почивката домакините направиха много пропуски, а това не се промени и през второто полувреме. Ситуацията се влоши още повече в 73-та минута, когато Йозер Хурмаджи даде преднина на Сивасспор. В ответната атака Солдаде изравни, а победата на "фенерите" стана факт след точен изстрел от малък ъгъл на Екичи в 86-ата минута.

Фенербахче вече е на 13-о място с 31 точки, само на 4 зад петия в таблицата Коняспор. Лидер е Истанбул Башакшехир с 57 точки, следван от Галатасарай (49), Бешикташ (44) и Трабзонспор (40).