Набралият скорост Лудогорец отнесе като ураган Септември (видео)

Лудогорец разпиля отбора на Септември с 6:0 в мач от 26-ия кръг на Първа лига.
Българският шампион поведе още в седмата минута, като точен бе Якуб Шверчок. Последваха голове на Шверчок (21), Драгош Григоре (24 д.) и Марселиньо (42). В 55-ата минута Марселиньо вкара ново попадение, а в 64-ата Клаудиу Кешерю също записа името си сред голмайсторите.
Разградчани дадоха една жертва. През първата част Шверчок се контузи и бе заменен от Клаудиу Кешерю.
"Орлите" тотално надиграха съперника си, като разликата в резултата можеше да бъде още по-изразителна. Септевмри не успя да създаде нито едно чисто голово положение.
Наставникът на българския шампион Стойчо Стоев бе направил доста промени в сравнение от мача с Левски, който "орлите" спечелиха с 2:0 на "Герена". Сред титулярите за Лудогорец попадат петима българи. Козмин Моци пропусна мача заради наказание.

Лудогорец излезе напред в резултата още в седмата минута. След центриране от корнер Драгош Григоре се извиси във въздуха и насочи топката към Шверчок. Голаджията се възползва от изгодната ситуация и опъна мрежата, след изстрел отблизо с глава - 1:0!
Натискът на домакините продължи и логично възпитаниците на Стойчо Стоев стигнаха до втори гол. В 21-ата минута Светослав Дяков изведе Станислав Манолев с дълъг пас отдясно. Фланговият футболист свали с едно докосване към Шверчок, който се хвърли и засече кълбото в мрежата - 2:0!
В 24-ата минута Лудогорец сложи точка на спора. Антон Недялков се включи отляво, навлезе на скорост в наказателното поле и бе съборен. Съдията отсъди най-тежкото наказание. Зад топката застана Григоре, който не сбърка за 3:0.
Няколко минути по-късно съдията прости на Георги Стоичков груба проява в краката на Яцек Горалски. Стоичков изрита поляка, но му бе спестен жълт картон, респективно червен, тъй като състезателят вече имаше официално предупреждение за опасна игра срещу Антон Недялков.
Устремът на "зелените" продължи. В 41-ата минута резултатът стана още по-изразителен. Вандерсон преодоля майсторски играч на гостите и подаде към Марселиньо. Моторът в състава на шампионите пое и с премерен изстрел не остави шанс на стража Георгиев - 4:0!
Лудогорец стартира концентрирано втората част и бързо успя да наниже пето попадение. Окрилени от добрата игра през първата част подопечните на Стойчо Стоев продължиха с мощните си набези.
В 55-ата минута Галчев загуби топката в центъра, Марселиньо пое и без да се мотае продължи към Вандерсон. Фланговият играч върна успоредно на голлинията, където следващият атаката Марселиньо вкара отблизо за разгромното 5:0.
В 64-ата минута Лудогорец отново "наказа" своя опонент. Дяков проби мощно и центрира, като играч на гостите изби с глава. Топката попадна на крака на Марселиньо, който отправи коварен удар от въздуха. Янко Георгиев успя да парира, но при добавката Кешеру бутна кълбото в мрежата - 6:0!
До края на двубоя домакините продължиха да диктуват темпото. Футболистите на Лудогорец имаха възможност да отбележат още попадения, но вместо на рационалната, повече заложиха на индивидуалната игра, която не даде резултат.

ЛУДОГОРЕЦ - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 6:0