Шоуто е гарантирано: Федерер срещу Надал на полуфиналите в Индиън Уелс

Роджър Федерер и Рафаел Надал ще се изправят помежду си за 39-и път, след като и двамата се класираха за полуфиналите на турнира от сериите “Мастърс” в Индиън Уелс. Швейцарецът елиминира Хуберт Хуркач от Полша с 6:4, 6:4, а Рафа се справи малко по-трудно с руснака Карен Хачанов - 7:6(2), 7:6(2).

И Федерер, и Надал нямат загубен сет от началото на турнира. Те не са се срещали от 16 месеца, а балансът към момента е 23:15 победи в полза на Матадора. Последните 5 мача обаче бяха спечелени от Маестрото от Базел.

22-годишният Хуркач отстрани трима поставени, за да стигне до първия си 1/4-финал в турнир от категория АТР 1000. Срещу идола от детството си обаче нямаше много шансове. Швейцарецът проби в петия гейм на първия сет и го спечели с 6:4. Във втората част Хуркач изоставаше с 4:5, когато имаше две възможности да върне пробива, но не успя и Федерер приключи мача с безпощаден форхенд.

“Това беше истински урок за мен. Роджър просто беше перфектен в ключовите моменти”, призна след мача полякът.

“Чувствам се много уверен, когато сервирам. От началото на седмицата е така и се надявам да продължа по същия начин. Срещу Рафа ще е много трудно. Той е в добра форма и обича да играе тук. Когато е здрав, мачовете срещу него са истинско изпитание. Не мога да разчитам, че това, което ми е донесло успех последния път, ще ми свърши работа и сега”, сподели Федерер.

Надал започна колебливо срещу агресивния Хачанов и допусна пробив в откриващия гейм, но изравни за 3:3, а в тайбрека даде само две точки на съперника си.

Във втория сет Рафа почувства дискомфорт и поиска медицински таймаут. След като се завърна на корта с бинтовано коляно, испанецът поведе с 3:2, но позволи съперникът му да направи рибрейк. Двамата отново стигнаха до тайбрек, в който Надал взе пет последователни точки и записа шести успех от шест мача срещу талантливия руснак.

В другия полуфинал ще се срещнат Милош Раонич и Доминик Тийм.