Силвано Пранди изведе Шомон до мачбол срещу Перуджа, но победата взе шампионът на Италия (снимки + видео)

Националът Мартин Атанасов и неговият Шомон стартираха с драма в 1/4-финалите на най-престижния евротурнир - Шампионската лига.

28 Шомон - Перуджа 2:3

Волейболистите на националния селекционер на България Силвано Пранди отстъпиха като домакини на италианския шампион Сър Сикома Колуси (Перуджа) с

2:3 (21:25, 31:29, 25:17, 19:25, 14:16)

в първата среща помежду им, изиграна в Реймс пред 1652 зрители.

Възпитаниците на Силвано Пранди поведоха в мача с 2:1 гейма, а в тайбрека губеха с 5:10, но съумяха да стигнат до мачбол при 14:13, след грешка на Доре Дела Лунга.  Филипо Ланца изравни с атака при 14:14. Единична блокада на Александър Атанасийевич изведе “Дрийм тийма” на Перуджа до мачбол при 15:14. Блокадата на Перуджа спря атака на капитана на Шомоп Батист Жайле и с това спечели тайбрека с 16:14 и мача с 3:2 гейма.

Мартин Атанасов игра цял мач и записа 13 точки (2 блока), като бе втори по резултатност за Шомон.

Батист Жайле също записа 13 точки (3 аса, 1 блок). Най-резултатен за домакините стана диагоналът Жулиен Винкелмюлер с 18 точки (1 блок).

За Перуджа Александър Атанасийевич заби 21 точки (3 аса, 2 блока), а Филипо Ланца добави 18 точки (1 ас, 4 блока).

Звездата на тима Вилфредо Леон сгреши цели 11 начални удара, но все пак записа 15 точки (1 ас, 1 блок).

Реваншът е на 20 март (сряда) в Перуджа.

ШОМОН (ФРАНЦИЯ) - СЪР КОЛУСИ СИКОМА, ПЕРУДЖА (ИТАЛИЯ) 2:3 (21:25, 31:29, 25:17, 19:25, 14:16)