Криля Советов продължава да се изкачва в класирането

В първи мач от 20-ия кръг на руската Премиер лига Криля Советов се наложи с 2:0 като гост над Анжи и е все по-далеч от зоната на изпадащите. Максим Канунников и Ремил Шейдаев от дузпа донесоха успеха на тима на Миодраг Божович в Каспийск.

След мащабната зимна селекция Криля Советов определено започна да изглежда доста по-добре и днес направи нова важна стъпка към оцеляването си в елита. Водени от ветерана Сергей Корниленко, самарци наложиха волята си над съперник, който се бори със зъби и нокти за всяка точка.
През първото полувреме Анжи по нищо не отстъпваше на гостите, но една грешка в защита доведе до гол във вратата на Юрий Дюпин. Той падна в 28-ата минута и беше дело на Канунников след центриране от корнер на Александър Самедов. В тази ситуация имаше нарушение на бранител на Анжи срещу противников футболист и реферът Кирил Левников беше готов да посочи бялата точка, но вместо това просто зачете попадението на Канунников.

Анжи имаше отлична възможност да изравни след час от началото на двубоя. Резервата Иван Иванченко се оказа непокрит и стреля по диагонала, но гредата спаси Криля Советов. Малко преди това гол на Канунников бше отменен заради засада.
Голмайсторът на гостите беше главно действащо лице и в края на двубоя. В 88-та минута за нарушение срещу него на Евгений Гапон реферът отсъди дузпа, а Рамил Шейдаев я реализира и гарантира трите точки на Криля Советов. В добавеното време пък Иванченко от Анжи получи червен картон.

В следващия кръг Криля Советов приема Арсенал (Тула), а Анжи ще е гост на Краснодар.