Монако съсече Лил в последната минута

Вторият в Лига 1 Лил допусна домакинска загуба от Монако с 0:1 в мач от 29-ия кръг. Това е едва второ поражение на собствен терен за "песовете" от началото на сезона и общо шесто. Тимът от Северна Франция създаде повече голови възможности, но ги пропиля, а Монако изтръгна трите точки с попадение в добавеното време на Винисиус.

Жонатан Бамба уцели гредата за Лил в 11-ата минута, а младата звезда Никола Пепе също отправи няколко опасни удара към вратата на Даниел Субашич.

Второто полувреме започна с пропуски на Александър Головин и Желсон Мартинш, които бяха най-активни в редиците на Монако. "Монегаските" търпеливо чакаха шанса си и той дойде в последните секунди. Винисиус показа добър контрол на топката, прехвърли Жозе Фонте и технично преодоля Мик Менян.Това беше първи гол във френския шампионат за бразилеца. Монако пък е в серия от 7 мача без загуба и постоянно се изкачва в класирането след завръщането на Леонардо Жардим. Тимът от Княжеството вече е на 9 точки от опасната зона.

Лил остава втори, на цели 17 точки зад Пари Сен Жермен, който е и с два мача по-малко. В неделя отборът на Томас Тухел приема Марсилия в голямото дерби на френския футбол.