Леванте си тръгна с точка от "Аноета" (видео)

Отборите на Реал Сосиедад и Леванте завършиха 1:1 в първи мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Резултатът със сигурност е по-добър за гостите, които бяха в серия от три загуби преди визитата на "Аноета". Те се добраха до точката с гол на Борха Майорал в 79-ата минута. За домакините точен беше Аднан Янузай (26'). Баските направиха доста пропуски и вече в 4 поредни мача не успяват да стигнат до победа.

Преди почивката Реал Сосиедад игра много силно и заслужено поведе. Прекрасна комбинация доведе до гола на Янузай, негов първи за сезона. Тео Ернандес беше изведен по левия фланг и центрира право на крака на белгийския национал, а той отблизо нямаше как да сбърка.Янузай, Сандро Рамирес и Микел Оярсабал не успяха да се възползват от шансовете да направят преднината на Реал Сосиедад по-убедителна. Така се стигна до 79-ата минута, когато Борха Майорал беше оставен непокрит след центриране на Хосе Кампаня и прати топката до гредата - 1:1.

Леванте остава на 16-о място в класирането, на 5 точки над зоната на изпадащите. Реал Сосиедад е 9-и в подреждането.