Страхотен Краси Костов спаси 10 от Враца при гостуването им на Ботев в Пловдив (видео+снимки)

Страхотен Красимир Костов спаси Ботев (Враца) при гостуването на Ботев (Пловдив) в първи двубой от последния, XXVI кръг от редовния сезон в Първа професионална лига. Съимениците не успяха да се победят, като след 90 минути игра се прибраха в съблекалните при резултат 1:1. Първи до гол в срещата стигнаха гостите от Враца, след като в 16-ата минута Мартин Кавдански се разписа с глава. Само 120 секунди по-късно обаче Васил Шопов изравни с много техничен фалцов удар с десния крак.

Определено след спечелената точка по-доволни трябва да бъдат в лагера на гостите, които играха повече от половин час с човек по-малко, след като в 55-ата минута за втори жълт картон бе изгонен Мариян Иванов. Секунди по-късно пък вратарят на врачани Красимир Костов отрази по страхотен начин удара на Тодор Неделев от бялата точка. С равенството на “Коматево” врачани сложиха край на негативната си серия от четири поредни загуби далеч от дома.

Домакините пропуснаха идеална възможност да “бетонират” четвъртото място след края на редовния сезон. Футболистите на Николай Киров събраха 45 точки, с три повече от петия Берое. Ботев (Враца) пък вече има 31 на сметката си, като спечелената днес точка може да се окаже от изключително значение в борбата с Витоша (Бистрица) за второто място в Група “А” на плейофите, в която ще бъдат още Етър (Велико Търново) и Верея (Стара Загора).

Изненадващо през първия четвърт час в Коматево по-активният отбор бе този на гостите от Враца. Футболистите на Сашо Ангелов наложиха териториален превес, но не успяха да стигнат до реална голова възможност пред вратата на Даниел Кайзер. В 16-ата минута Георги Вълчев се престраши да стреля по посока вратата на “канарчетата”, но ударът му бе крайно неточен.

Логичното, на фона на началните минути, все пак се случи 180 секунди по-късно. Даниел Генов проби отдясно и бе фаулиран от Еберт Кардосо да Силва. След последвалото центриране включилият се в предни позиции Мартин Кавдански се извиси над всички и с глава откри резултата. Това бе второ поредно попадение за бранителя, който първи се разписа и миналата седмица при победата с 3:0 над Верея.

Радостта на врачани обаче трая твърде кратко, тъй като само две минути по-късно домакините възстановиха равенството. Васил Шопов проби през центъра на терена, подаде вдясно към Тодор Неделев, след което, вече в наказателното поле, получи обратното топката от капитана и с техничен удар с десен външен фалц се разписа във вратата на Красимир Костов.

В 27-ата минута стражът на гостуващия отбор предотврати сигурен втори гол, след като отрази от много близка дистанция изстрел на Антонио Вутов. Десет по-късно Костов не срещна проблеми да улови топката след изпълнението на пряк свободен удар от страна на Неделев. Малко преди края на първата част играчите на Николай Киров можеха да стигнат до пълен обрат, но ударът на Феребори Доре с левия крак премина встрани от вратата.

Малко след подновяването на играта домакините пропуснаха нова много добра възможност за гол, след като Костов отново бе на ниво и спаси. В 55-ата минута ситуацията за футболистите на Сашо Ангелов стана още по-тежка, след като Мариян Иванов спря с ръка пас на Антонио Вутов в наказателното поле и главният съдия Драгомир Драганов не се поколеба да отсъди 11-метров наказателен удар. За съжаление на врачани, Иванов бе декориран с втори жълт, респективно червен картон и те останаха с човек по-малко. В тази тежка ситуация обаче отново на преден план излезе вратарят им Красимир Костов, който отрази по перфектен начин удара на Тодор Неделев от бялата точка.

Макар и с човек по-малко, врачани бяха много близо до това отново да излязат в резултата в 78-ата минута, но Даниел Кайзер отговори подобаващо на своя колега Красимир Костов, който направи изключително силен мач. Включилият се в предни позиции Кристиян Димитров сгреши, Георги Вълчев отне топката и тръгна напред, след като пред него се откри много свободно пространство. Тъй като нямаше с кого обаче да комбинира, бившият футболист на Нефтохимик реши да изненада Кайзер, като го прехвърли от центъра. Излезлият напред поляк обаче успя да се върне навреме и със сетни усилия да изчисти в ъглов удар.

Малко след това момчетата на Сашо Ангелов отново бяха много близо до втори гол, и пак след удар на Вълчев, но и в този случай защитата в жълто-черно се справи.  До края на мача двете селекции си размениха по няколко опасности пред двете врати, но победен гол така и не падна.