100 години ски спорт в България

На “Герена” следят изкъсо Илия Димитров и Кабов

От треньорския щаб на Левски следят изкъсо представянето на централния нападател Илия Димитров и крилото Атанас Кабов. Първият бе преотстъпен на елитния Септември (София) след старта на пролетния дял. 22-годишният футболист вече записа два мача за новия си тим, в които престоя на терена 99 минути. В тях той отбеляза един гол - при 1:5 от ЦСКА-София на “Армията”.

За сравнение през есента Илия влезе в три мача на “сините”, игра 28 минути и за това време донесе победата с 1:0 над Ботев (Пловдив), а направи и асистенция при 2:2 с Черно море в София. Атанас Кабов бе пратен в лдиера във Втора лига Царско село. Той игра и в трите пролетни двубоя на тима, като престоя на терена 186 минути. За това време реализира един гол и направи една асистенция. Той бе най-добър при успеха с 2:1 над Локомотив (София). През първия полусезон в Левски 19-годишното крило записа 7 минути в 1 среща.

От Левски обаче сякаш са отписали бразилеца Луан Виана, който през есента изигра само 10 минути. Бразилският нападател се появи като резерва в гостуването на Лудогрец (1:2). Той е съотборник на Кабов в Царско село, но до момента не се е появявал на терена. И едва ли през лятото “сините” ще си го върнат.