Виляреал отново не даде шанс на Зенит (видео)

Виляреал се класира за 1/4-финалите на Лига Европа след нов успех над Зенит. Испанският тим спечели с 2:1 у дома и с общ резултат 5:2 намери място в следващата фаза. Точни за "Жълтата подводница" бяха Жерард Морено и Карлос Бака, а Барнислав Иванович се разписа за Зенит в последните минути.

След успеха в Санкт Петербург Виляреал взе важна победа и над Леванте в първенството, с която се измъкна от зоната на изпадащите. Зенит пък се увеличи преднината си на върха в класирането на руската Премиер лига и се надяваше да стигне до чудо на реванша в Испания.

Резултатът от първата среща позволи на старши треньора на Виляреал Хави Кайеха да запази силите на част от титулярите, сред които Сантиаго Касорла.

Сергей Семак обаче пусна оптимален състав, воден в предни позиции от Артьом Дзюба и Сардар Азмун.

Питерци започнаха силно и първото голово положения се откри пред Азмун, но Андрес Фернандес спаси удара на иранеца. Зенит стигна и до няколко статични положения, от които не се възползва, а домакините поведоха в 29-ата минута с гол на Жерард Морено. Нападателят на "Жълтата подводница" се разписа след пас на Карлос Бака и прецизен удар, който не даде възможност за реакция на Андрей Луньов.

До почивката Зенит така и не успя да отговори, а след нея в игра се появи Матиас Краневитер вместо Вилмар Бариос. Още в 47-ата минута обаче Карлос Бака заби втори гол за Виляреал. Този път асистенцията беше на Жерард Морено, а Бака вкара с глава.Лошите новини за Зенит продължиха с контузията на Луньов, който трябваше да бъде заменен от Михаил Кержаков. Руснаците усетиха, че нямат абсолютно никакъв шанс за обрат и предпочетоха да съхранят сили за предстоящото дерби със Спартак (Москва).

В 89-ата минута Хауме Коста нацели гредата, а в добавеното време Бранислав Иванович върна едно попадение. Сръбският ветеран беше точен отблизо за крайното 1:2, но като цяло Зенит отново разочарова и ще съсредоточи всичките си усилия в спечелването на титлата в Русия.

* Виляреал се класира за 1/4-финалите с общ резултат 5:2