Арсенал заличи пасива с класическа победа (видео)

Арсенал успя да заличи пасив от два гола и отстрани Рен на осминафиналите на Лига Европа. Лондончани спечелиха с 3:0 на "Емиратс" и с общ резултат 4:3 продължават напред в турнира. В герой на деня се превърна Пиер-Емерик Обамеянг, който отбеляза две попадения. Той откри резултата още в петата минута и отбеляза третия гол в 72-ата минута. Младият Мейтланд-Найлс се разписа за 2:0.

В самото начало на срещата Рен показа, че не пристигнал на "Емиратс", за да пази преднината си, а има желание да я увеличи. Тимът на Емери обаче бързо установи контрол и започна да доминира. В петата минута "артилеристите" стигнаха до така желания ранен гол.

Мейтланд-Найлс проби отдясно, реши да не центрира, а намери Рамзи в наказателното поле. Бъдещият играч на Ювентус пък пусна към Обамеянг и нападателят откри резултата.

Попадението даде още по-голяма увереност на домакините и имаха огромно предимство в този период. В 15-ата минута те вече бяха заличили пасива от два гола, след като Мейтланд-Найлс направи 2:0. При сериозни съмнения за засада Обамеянг се озова зад защитата на Рен, центрира към далечната греда, където младият бранител засече топката с глава.

След като бързо стигна до позиция, която осигуряваше класирането напред в турнира, Арсенал намали темпото и започна да действа по-предпазливо. Това позволи на гостите да поиграят с топката и те направиха няколко опита за атака, но те не успяваха да създадат нещо сериозно.

След почивката двубоят се превърна в тактическа битка. Лондончани пазеха преднината си, като не правеха нищо особено в предни позиции. Французите пък търсеха гола и започнаха все по-често да се озовават в близост до вратата на Чех. В самото начало на второто полувреме Нианг удари гредата. Вратарят на домакините успя да докосне топката, като с това предотврати влизането й в мрежата. Основна вина за опасността носи Мустафи, който загуби топката от Грение в опасна позиция.

Играта се накъса и на няколко пъти бе спирана след по-груби нарушения. В 66-ата минута Рен отново удари греда. Бенсебаини го направи след красив удар от воле. Дори да беше вкарал, попадението нямаше да бъде зачетено, защото той бе в положение на засада.

Емери реши да освежи играта в нападение. Той вкара в игра Мхитарян и Иуоби на мястото на Йозил и Лаказет. Промените веднага дадоха резултат. В 72-ата минута Мхитарян изведе Коласинак отляво, а той великолепно центрира към Обамеянг. Габонският нападател засече топката за 3:0 и извади специална маска, с която отпразнува второто си попадение в мача.

Голът бе последван от силен период за "артилеристите", в който Обамеянг пропусна две великолепни възможности да реализира хеттрик и да сложи точка на спора. Това до нервни последни минути за феновете на Арсенал, но Рен не стигна до реални опасности.

АРСЕНАЛ - РЕН 3:0
1:0 - Обамеянг (5)
2:0 - Мейтланд-Найлс (15)
3:0 - Обамеянг (72)