Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Ван Дайк: Справихме се фантастично, бяхме подготвени за играта на Байерн

Един от героите за Ливърпул при снощната победа над Байерн (Мюнхен) с 3:1 в Шампионската лига Вирджил ван Дайк показа задоволството си от играта на тима.

“Дали това беше идеално представяне в Европа? Много близо беше до такова. Мисля, че да се представим по този начин, особено след резултатите ни при гостуванията в групите, беше много важно. Знаехме как ще се подредят, както и че най-вероятно ще тръгнат да атакуват, и смятам, че се справихме фантастично. Да празнувам с феновете беше невероятно. Те идват, където и да отидем, и винаги е страхотно усещането да играя за този клуб. Горд съм да нося тази фланелка. Какво ни каза Юрген Клоп? Да бъдем смели и когато владеем топката, да се уверим, че всеки ще я иска, както и всички да помагат в защита. Да сме храбри, когато се браним, и понякога да играем един на един. Мисля, че особено през втората част се справихме много добре.

Знаехме, че ще е много трудно. У дома те доста ни респектираха с начина си на игра, защото това не е стилът им на игра. Знаехме, че ще атакуват малко повече и че ще имаме повече пространства за игра, като се възползвахме от това. Садио Мане? Той е на различно ниво в последните седмици и месеци, като прави фантастичен сезон. Първият ни гол беше голям удар по тях, защото така те трябваше да вкарат два. След това нямахме късмет в получаването на изравнителен гол, но второто ни полувреме беше удивително”, коментира бранителят пред официалния сайт на клуба.