Шампионът Ривър Плейт се издъни на "Монументал" в Копа Либертадорес

Шампионът на Южна Америка Ривър Плейт се издъни в първото си домакинство от Копа Либертадорес. "Милионерите" завършиха 0:0 с чилийския Палестино без своя треньор Марсело Гаярдо и пред празните трибуни на "Монуметал". Клубът от Буенос Айрес и треньорът му изтърпяват наказание още от миналата година.

Първенецът на континента търсеше трите точки, след като в първата среща от турнира се спаси от загуба в 96-ата минута при гостуването Алианс Лима, завършило 1:1.

Множество пропуски на Прато, Боре, Фернандес и Мартинес, както и отразените удари от фаул на Кинтеро, не позволиха на "червено-белите" да стигнат до победата. Десет минути преди края реферът подмина дузпа за Ривър, което не се хареса от щаба на шампионите, които вече изостават на четири точки от лидера в група "А" Интернасионал. Бразилският тим има две победи след първите два кръга, а в третия мача от турнира приема Ривър Плейт в Порто Алегре. Това ще се случи на 4 април.