Айнтрахт загря за Интер с гръмка победа

Айнтрахт Франкфурт се приближи до топ 4 в Бундеслигата, след като разгроми като гост с 3:0 Фортуна Дюселдорф в двубой от 25-ия кръг. С успеха "орлите" събраха 43 точки и са само на 3 от четвъртия Борусия Мьонхенгладбах. Фортуна пък върви 11-и с 31. Двубоят беше генерална репетиция за тима от Франкфурт, който не познава вкуса на загубата вече 11 мача поред във всички турнири, за реванша от 1/8-финалите в Лига Европа срещу Интер в Милано, който ще се изиграе в четвъртък. Първата среща завърши 0:0.
Двубоят започна чудесно за домакините, които откриха чрез полския нападател Давид Ковнацки още във втората минута, но попадението беше отменено поради засада. Играта се забави, но се оживи през втората част, когато местата си заеха феновете на Айнтрахт. Те влязоха едва за второто полувреме като знак на протест срещу мачовете в понеделник. Привържениците на Фортуна също протестираха, като изгледаха безмълвно първия четвърт част. След почивката гостите откриха чрез Пасиенсия, който засече с глава центриране на Джонатан де Гузман. В 90-ата минута португалският нападател се отчете с асистенция, след като изведе Себастиен Алер зад защитата. В добавеното време Алер вкара и втория си гол в мача, след като засече подаване на Филип Костич, който проби отляво и оформи крайното 0:3.