Раниери дебютира с победа начело на Рома

Прочутият италиански треньор Клаудио Раниери дебютира с победа начело на Рома. "Вълците" победиха, макар и трудно, Емполи с 2:1 на "Олимпико" в двубой от 27-ия кръг на Серия А, като попаденията за Рома отбелязаха Стефан Ел Шаарауи (9) и Патрик Шик (34). В 12-ата минута автогол си отбеляза Жуан Жезус. В края Емполи стигна до изравнителен гол, но той беше отменен след намесата на системата ВАР. Рома доигра мача с човек по-малко, след като Алесандро Флоренци беше изгонен 10 минути преди края заради втори жълт картон. С успеха Рома събра 47 точки и заема пето място във временното класиране, докато Емполи е точно над чертата с изпадащите с 22. Римляните изостават на 3 точки от заветното четвърто място, което дава право на участие в Шампионската лига. В момента то се заема от Интер.
Двубоят започна отлично за "вълците", които откриха още в 9-ата минута. Ел Шаарауи пое топката пред наказателното поле и с отличен удар не остави шансове на вратаря на Емполи Джовани Ди Лоренцо за 1:1. Радоста на "вълците" обаче бе кратка. Три минути по-късно Жуан Жезус порази собствената си врата с глава, след като се опита да изчисти топката. В 34-ата минута Рома отново излезе напред , след като Алесандро Флоренци качи топката на главата на Патрик Шик и чехът вкара за 2:1. Минута преди края на редовното време Раде Крунич вкара за 2:2, но голът не беше зачетен заради игра с ръка.