Куриозен момент с ВАР на мача на Реал Мадрид с Валядолид

Куриозен момент не остана незабелязан по време на мача между Валядолид и Реал Мадрид (1:4) от 27-ия кръг на Ла Лига в неделя вечерта. След близо четвърт час игра, при резултат 0:0, Серхио Гуардиола отбеляза гол, но след намесата на системата ВАР, попадението бе отменено заради тънка засада на Кеко, който центрира отдясно. Любопитното в случая обаче беше, че стаята с видеокамерите беше празна и реферът Хесус Хил Мансано на практика нямаше с кого да се консултира.

Малко след това бе анулирано още едно попадение на домакините. Валядолид все пак отбеляза първия гол в мача (дело на Ануар в 29-ата минута), но с голове на Рафаел Варан (34), Карим Бензема (51-д, 59) и Лука Модрич (85) Реал Мадрид направи обрат и се поздрави с изразителна победа.
Впоследствие се появи теория, че ТВ камерите просто случайно са се фокусирали върху грешна стая, която е била използвана за по-ранен мач. Това обяснение изглежда логично, но дори наистина да е било така, случаят си остава доста любопитен.