Балотели наказа бившия си клуб с историческо постижение за Марсилия

Бившият италиански национал Марио Балотели донесе победата на Марсилия с1:0 срещу бившия си отбор Ница в дербито Лазурния бряг от програмата на 28-ия кръг на Лига 1.
СуперМарио се разписа с глава в 61-ата минута, като преди това също пропусна редица възможности. Така Балотели даде най-добрия отговор на провокацията на феновете на Ница, които макар и да не присъстваха на "Велодром", успяха да го раздразнят с транспарант, напомнящ му, че е осиновен като дете.
За нападателя това бе пети гол в изиграните през сезона 7 мача с екипа на Марсилия и общо 38-и от 68 срещи в елита на Франция.
Също така той стана първият футболист на Марсилия с голове в първите си четири домакински мача за тима от 45 години насам, като за последно това успя да стори югославската легенда на клуба Йосип Скоблар през 1969 година.
С успеха Марсилия събра 47 точки и се утвърди на четвъртата позиция във временното класиране, докато Ница е 9-и с 40. Победата ще надъха допълнително отбора на треньора Руди Гарсия преди гостуването на лидера Пари Сен Жермен в неделя. Преди това парижани имат да изиграят един от отложените си мачове - гостуване на Дижон във вторник.
Двубоят на “Велодром” предложи интересни моменти за зрителите, макар и през първото полувреме двата отбора да не си отбелязаха гол. Гостите имаха възможност да открият чред Алан Сен-Максимин, но Стив Манданда спаси.
Така се стигна до 61-ата минута, когато гениално отиграване на Балотели с глава донесе победата на Марсилия. Лукас Окампос центрира отляво и с въртеливо движение на главата Балотели прати топката в далечния ъгъл на вратата на Валтер Бенитес. Малко сле гола СуперМарио беше заменен, а съотборниците му успяха да задържат аванса до края.