Фиорентина и Лацио направиха услуга на отборите от Топ 4

Отборите на Фиорентина и Лацио не успяха да се победят в среща от 27-ия кръг на Серия “А”. Двата тима предложиха доста бързо темпо на игра, но не успяха да реализират положенията си пред противниковата врата.
От днешния резултат на "Артемио Франки" най-големи печеливши са Милан и Интер, а също така и Рома, който може да дръпне на Лацио в класирането, ако утре победи Емполи. Чиро Имобиле изведе “орлите” напред в резултата в 23-ата минута, а в 67-ата Луис Муриел възстанови равенството. В класирането Лацио се намира на 8-о място с актив от 42 точки и мач по-малко, докато Фиорентина е 10-и с 37 пункта.
Първата по-добра възможност пред една от двете врати дойде в 21-ата минута. Чиро Имобиле опита удар след пробив в наказателното поле, но топката излезе в аут. Две минути по-късно нападателят изведе “орлите” напред в резултата на “Артемио Франки”.
Имобиле разигра чудесно с Хоакин Корея, който върна топката към своя колега в наказателното поле, а нападателят стреля в обратния ъгъл и не остави шанс на вратаря за намеса. В 39-ата минута Корея се справи без проблеми с двама защитници, а последвалият удар бе отразен с вещина от Пиетро Терачано.
През второто полувреме Фиорентина достигна до изравнителен гол. С вдигането на оборотите в предни позиции Кевин Миралас пробив по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Луис Муриел в 67-ата минута изпревари защитата на гостите и изравни. В 78-ата минута Джовани Симеоне стреля неточно с глава слец центриране на Миралас за крайното 1:1.