Волов (Шумен) едва не катурна Септември 98 (Тервел) у дома

Волов (Шумен) завърши наравно 1:1 с гостите от Септември 98 (Тервел). След равностойно първо полувреме в началото на втората част шуменци по-често бяха в половината на гостите от добруджанския град. В 72-ата минута Симеон Савов откри резултата, след като използва неразбирателство в наказателното поле гостите.

Радостта на футболистите на Волов трая само пет минути, след като гостите осъществиха бърза контраатака и изравниха с гол на Дейвид Филипов. До края на двубоя нападателите на двата отбора пропуснаха не една и две изгодни положения за гол. Най-фрапиращият пропуск дойде в 88-ата минута. Той бе дело на централния нападател на шуменци Муса Кавунски. В следващата минута гостите от Тервел отново едва не превзеха вратата на Добромир Дочков. След центриране в наказателното поле на шуменци двама футболисти на Септември 98 се разминаха с топката и оставиха резултата непроменен 1:1.

В следващия 19-и и кръг – 16 март (събота) от 15:00ч. Волов (Шумен) гостува на Ботев (Нови пазар), а Септември 98 (Тервел) приема у дома Локомотив (Русе) в спор за шестото място в класирането.