Преспа сняг и малко късмет увеличиха актива на Леверкузен (видео)

Байер (Леверкузен) измъкна ценно 3:2 при гостуването си на закъсалия Хановер 96 в среща от 25-ия кръг на Бундеслигата и продължава уверено в битката за ново евроучастие. Футболистите на Петер Бос имаха и нужната доза шанс на заснежения терен. Те поведоха с 2:0 след две попадения на Кевин Фоланд (13’,28’), но малко след това трябваше да допуснат едно попадение. В 35-ата минута Генки Харагучи елиминира вратаря Лукас Храдецки и шутира към опразнената врата, но натрупалият сняг спря топката точно пред голлинията.
Заради обилния снеговалеж се наложи спиране на срещата, за да могат да бъдат изчистени линиите по терена.
След почивката домакините показаха, че имат сили за спасение и се вдигнаха на щурм, донесъл им изравняване. Завърналият се от Бразилия нападател Жонатас вкара с глава в 51-вата минута, а в 73-ата ново центриране в наказателното поле на гостите завърши с автогол на Мичел Вайзер - 2:2.

“96” дори повярваха, че ще осъществят пълен обрат, но в 87-ата минута бяха разочаровани от ново хубаво попадение на новата звезда на германския футбол Кай Хавертц.

Леверкузен ще посрещне и следващия кръг в топ 6, а разстоянието до място в Шампионската лига е само 4 пункта.

Хановер пък отново се оказа с празни ръце и в оставащите 9 кръга ще трябва да компенсира изоставане от 5 точки от 16-ото място, което дава шанс за спасение чрез бараж. Първият сигурен оцеляващ пък вече е на цели 8 точки.