Рен затвърди добрата си форма и срещу Каен

Отборът на Рен постигна победа с 3:1 над Каен в мач от 28-мия кръг на Лига 1 и затвърди добрата си форма, демонстрирана през седмицата при победата с 3:1 над Арсенал в Лига Европа.
Двубоят се разви по същия начин, както срещу лондонските “артилеристи”. Гостите започнаха по-добре мача и поведоха чрез Казимир Нинга в 20-ата минута, но ситуацията на терена се промени коренно само  четвърт час след това, когато Йоел Армугом получи втори жълт картон и остави тима си с 10 човека.
Домакините се възползваха от това и реализираха чрез Бенжамен Бьориго преди почивката, а след нея Адриен Юну и М'Байе Нианг направиха обрата пълен.
С победата Рен събра 40 точки и излезе на осмо място в Лига 1, докато Каен е на 18-а позиция с 21 точки, на шест под чертата на изпадащите.