Разликата между Ювентус и Наполи продължава да расте

Разликата между Ювентус и Наполи продължава да расте след нова издънка на "адзурите" днес. Футболистите на Карло Анчелоти завършиха наравно 1:1 със Сасуоло, като дори се добраха до равенството в 86-ата минута с гол на Лоренцо Инсиние. Преди това, в 53-ата минута, Доменико Берарди бе извел "неровердите" напред в резултата. Днешните загубени две точки от отбора на Наполи увеличиха изоставането на тима от Ювентус на цели 18 точки, а "бианконерите" могат да спечелят осмата си поредна титла с рекордна преднина пред втория.
В 3-ата минута Лоренцо Инсиние можеше да изведе Наполи напред в резултата, но ударът на нисичкия нападател прелетя над напречната греда. В 22-ата минута Сасуоло организира добра атака, при която Жереми Бога осъществи самостоятелен пробив, след който стреля, но за радост на Наполи топката премина на сантиметри от страничния стълб. В рамките на пет минути двата отбора си размениха от едно опасно положение пред противниковата врата.

Първо Симоне Верди не успя да се разпише от добра позиция, а след това Роджерио стреля в аут. Домакините от Сасуоло поведоха в резултата чрез Доменико Берарди. Италианският национал се разписа в 53-ата минута, след като бе най-съобразителен в наказателното поле при опасна атака, започнала с центриране от десния фланг.

В 75-ата минута Джанлука Пеголо направи страхотно спасяване след удар на Амаду Диавара от далечна дистанция. Четири минути преди края на редовното време Лоренцо Инсиние възстанови равенството, възползвайки се от слабо изчистване на Манянели при центриране по земя от лявото крило. Капитанът на Наполи се завъртя и стреля в обратния ъгъл на вратата на Сасуоло, преодолявайки Пеголо.