Ефектен гол компенсира многото пропуски на Хофенхайм (видео)

Хофенхайм се отличи с половин дузина чисти пропуски при домакинството си на аутсайдера Нюрнберг и за малко да изпусне победата. Все пак “1899” се наложиха с 2:1 и след 25 мача на своята сметка в Бундеслигата продължават да са много близо до място в зона “Европа”. Андрей Крамарич реализира и двата гола за победителите, като особено атрактивен беше вторият в 78-ата минута - с пета между краката на вратаря.

Играчите на Юлиан Нагелсман изнесоха отлична първа част, в която поведоха с попадението на Крамарич от дузпа в 25-ата минута. В тези първи 45 минути домакините удариха и две греди чрез Ишак Белфодил и Флориан Грилитч, веднъж Павел Кадержабек пропусна на празна врата от няколко метра, а ВАР пък спести още един наказателен удар.

След тази вихрушка нямаше никакви индикации, че футболистите на Нюрнберг са в състояние да сторят нещо. Те обаче имаха шанса да изравнят за 1:1 чрез капитана си Хано Беренс в 61-вата минута.

После Хофе пак вдигна оборотите и постигна своето след майсторското отиграване на Крамарич за 2:1.

Късният натиск на гостите можеше да им донесе точката, но в добавеното време опасна тяхна атака завърши с избиване в корнер.

Нюрнберг е последен в класирането и вече е на 9 точки от първия сигурен оцеляващ.