Вилфредо Леон заби 6 аса, Перуджа срази Падуа за 21-а победа (видео + снимки)

Шампионът на Италия Сър Сейфти Конад (Перуджа) записа 21-и успех в италианската Суперлига. Вилфредо Леон и компания се наложиха над Киоене (Падуа) у дома с 3:0 (25:19, 25:18, 25:23) в мач от 24-ия кръг и запазват първата си позиция преди началото на плейофите.

Най-добър за победителите бе кубинецът с полски паспорт Вилфредо Леон, който заби 21 точки (6 аса, 1 блок, 58% ефективност в атака, 5% перфектно и 60% позитивно посрещана).

Александър Атанасийевич добави още 15 точки (1 ас, 1 блок, 62% ефективност в атака).

Първият гейм започна равностойно, като до 11-ата точка нито един от двата отбора нямаше предимство. Атака в аут на Морис Торес даде предимство на Перуджа, но грешка в подреждането на шампионите върна равенството при 13:13. Неуспешно нападение на Марко Волпато и успешен блок-аут на Александър Атанасийевич увеличиха аванса на домакините на 3 точки. Перуджа дръпна дори със 7 точки, но в края спечели гейма с 25:19.

Играчите на Лоренцо Бернарди поведоха рано във втората част с 2 аса на Вилфредо Леон. Четири докосвания от волейболистите на Падуа и директна точка от начален удар на Лучано Де Чеко покачиха на 8:4. Неуспешно нападение на Ясин Луати по късия диагонал допълнително намали шансовете на гостите и в крайна сметка те загубиха гейма с 18:25.

Две поредни блокади срещу остриетата на Вилфредо Леон и Александър Атанасиевич в зона 2 и 4, дадоха аванс на Падуа в самото начало на третата част. Гостите имаха предимство в средата на гейма от 17:13, но тогава шампионите отново извадиха голямото си оръжие - своя начален удар. Първо Александър Атанасийевич прониза посрещането на гостите, а след това 3 последователни аса на кубинската звезда Вилфредо Леон тотално промениха развоя на събитията в третия гейм и Перуджа затвори частта с 25:23 и мача с 3:0 гейма.

С успеха си домакините остават начело с актив от 63 точки, а Падуа е на 7-ата позиция с 35 точки, но със сигурно място в плейофите.

СЪР СЕЙФТИ КОНАД (ПЕРУДЖА) - КИОЕНЕ (ПАДУА) 3:0 (25:19, 25:18, 25:23)