Интер с важна победа над СПАЛ, но загуби Брозович за големите битки

Интер отпразнува своята 111-а годишнина с успех с 2:0 над СПАЛ в среща 27-ия кръг на Серия "А". Матео Политано изведе гранда от Милано напред в резултата с гол в 67-ата минута, а в 77-ата Роберто Галярдини удвои с мощен шут. “Нерадзурите” се разминаха с победата в последните два кръга, а и преди дни направиха 0:0 с Айнтрахт (Франкфурт) в Лига Европа.

Неприятните новини за Интер след днешния двубой са контузиите на Марсело Брозович и Жоао Миранда, които бяха заменени принудително. Хърватинът получи разтежение и напусна игра в 41-ата минута, а изразът на лицето му показа, че болката, която изпитва, е доста сериозна. Миранда пък получи удар в лицето от Андреа Петаня. Бразилецът все пак доигра първото полувреме, но на почивката бе заменен от Андреа Ранокия, като по последни информации защитникът е с фрактура на носа. И докато Миранда е със статут на резерва в Интер, то контузията на Брозович е сериозен удар за Интер преди реванша с Айнтрахт (Франкфурт) в четвъртък и Дербито на Милано с Милан следващата неделя.

Треньорът Лучано Спалети направи куп промени в стартовия си състав, като даде шанс на Седрик Соареш, Жоао Миранда, Роберто Галярдини, Далберт и Жоао Марио. Отново Лаутаро Мартинес бе на върха на атаката, след като Мауро Икарди продължава да е извън състава. Матиас Весино бе наказан, а Раджа Наинголан, Иван Перишич и Балде Кейта са с различни проблеми.

Иван Перишич получи леко разтежение в адукторите в първия двубой в Германия с Айнтрахт (Франкфурт) и остана на пейката, за да бъде съхранен. Любопитното е, че неговото място по левия фланг бе заето от Квадво Асамоа. Зад ганаеца действаше Далберт.
Отборът на Интер стреля първи към противниковата врата още във втората минута. Жоао Марио опит удар от въздуха, който прелетя над напречната греда. СПАЛ отговори с изстрел на Фарес, който Самир Ханданович улови без проблеми. В 13-ата минута удар на Роберто Галярдини бе крайно неточен и топката отиде в трибуните. Три минути по-късно Седрик Соареш проби по дясното крило и центрира към Лаутаро Маритнес.

Аржентинецът успя да се освободи от Фелипе, но ударът му от движение не намери очертанията на вратата. В 23-ата минута Бонифаци центрира към Андреа Петаня, а нападателят изпревари Жоао Миранда и стреля с глава. За щастие на Ханданович обаче топката премина покрай страничната греда.
В 31-ата минута гол на Интер бе отменен. Лаутаро Мартинес получи много добра топка от Квадво Асамоа, овладя на гърди, излъга Фелипе и отбеляза.
В първия момент попадението бе зачетено, но ситуацията с овладяването на топката от страна на аржентинеца бе преразгледана с ВАР и главният съдия отсъди игра с ръка на нападателя.

В 41-ата минута доста неприятна новина понесе наставникът на Интер Лучано Спалети. Марсело Брозович напусна терена принудително заради разтежение, което най-вероятно ще го извади от състава на "нерадзурите" за мача с Айнтрахт Франкфурт в четвъртък.
Второто полувреме започна доста по-добре за Интер, който опита да притисне съперника в неговата половина. В 67-ата минута по-активните действия на футболистите на Лучано Спалети доведоха до гол във вратата на СПАЛ. Лаутаро Мартинес опита да подаде в наказателното поле, топката се отби в тялото на защитник и попадна в Матео Политано, който е завъртя блестящо и отбеляза. При удара на фланговия футболист топката удари крака на друг защитник и излъга стража Емилиано Вивиано.

В 77-ата минута Роберто Галярдини удвои преднината на Интер с мощен удар, който не остави шанс на Вивиано за намеса. Седрик Соареш стреля силно, а топката попадна в краката на Галярдини, който овладя и с второто си докосване прати топката във вратата на гостите.

ИНТЕР - СПАЛ 2:0
1:0 Политано (67)
2:0 Галярдини (77)

Съставите:
ИНТЕР: Ханданович, Седрик, Миранда, Де Фрай, Далберт, Галярдини, Брозович, Политано, Марио, Асамоа, Лаутаро

СПАЛ 2013: Вивиано, Бонифаци, Викари, Фелипе, Валоти, Куртич, Шатарела, Мисироли, Фарес, Флокари, Петаня