Чакан от 2 г. гол върна Бетис в топ 6 (видео)

Бетис спечели с 1:0 при визитата си на Селта в сблъсък на два от отборите в най-слаба форма в Ла Лига. Позабравеният Хесе Родригес реализира единствения гол в 80-ата минута, като за него това е първо попадение от две години насам.

Голът се оказа и най-спорното положение в мача на “Балайдос”, защото първоначално не беше признат заради маркирана от страничния рефер засада на Кристиан Тейо, след чийто изстрел вратарят спаси, за да попадне топката у Хесе и той да я изпрати в мрежата. ВАР преразгледа ситуацията и последва коригиране на решението - гол.

Успехът на Бетис е заслужен, защото тимът се представи значително по-добре. По-рано през второто полувреме Тейо изпусна сам срещу вратаря.

С тези три точки тимът от Севиля се завърна в топ 6 за сметка на градския си съперник, който обаче е с мач по-малко.

При Селта положението вече е много тежко. Отборът има четири загуби в последните пет кръга и не е реализирал от три двубоя насам. Ако по-късно днес Виляреал надвие Леванте, то отборът от Галисия ще се окаже в зоната на изпадащите.