Наоми Осака и Винъс Уилямс продължават в третия кръг на Индиън Уелс

Винъс Уилямс успя да направи обрат и отстрани в три сета Петра Квитова след 4:6, 7:5, 6:4, за да се класира за третия кръг на турнира по тенис в Индиън Уелс в женската схема.

38-годишната Уилямс се върна в мача в последните два сета, след като в първия сервисът й нямаше нито сила, нито точност. Във втората част от мача тя направи два пробива, което й осигури не само трети сет, но й даде увереност. На другия полюс чехкинята ставаше все по-изнервена и загуби мача, след като сама прати топката в аут, което беше нейна 56-а непредизвикана грешка.

Японката Наоми Осака стартира защитата на титлата си с победа в два сета над французойката Кристина Младенович - 6:3, 6:4 под прожекторите на централния корт. Така Осака, която е актуален шампион на Ю Ес Оупън и на Откритото първенство на Австралия, взе реванш от тази съперничка за поражението в Дубай миналия месец. След края на мача Осака заяви, че за първи път чувства напрежение от защитата на титла.

По-рано през деня Мадисън Кийс отпадна след обрат от германката Мона Бартел с 6:3, 1:6, 5:7. 17-ата в схемата на турнира държеше мача на ракетата си, водейки с 5:4 в третия сет, но даде три поредни гейма на Бартел, която отива в следващия кръг.