Ботев (Пловдив) удържа четвъртото място след здрава битка във Варна (видео)

Ботев (Пловдив) запази четвъртото си място в класирането на Първа лига след нулево равенство срещу Черно море във Варна.

Моряците и канарчетата изиграха здрав двубой, в който имаше няколко чисти голови положения, но вратарите на двата тима Даниел Кайзер и Иван Дюлгеров на няколко пъти демонстрираха класа и запазиха мрежите си сухи.

Първото опасно положение бе в полза на гостите. В 9-ата минута Терзиев овладя пред наказателното поле на домакините и стреля с десния крак, но Дюлгеров плонжира и изби. В 25-ата минута Ботев поиска дузпа за игра с ръка на Генев след единоборство с Доре, но реферът остана безмълвен.

Секунди по-късно опасна атака на Черно море отляво завърши с центриране към Мартин Мнчев. Талантът на моряците стреля с глава, но Кайзер улови.

В даденото от рефера продължение на първата част Ботев изпусна най-чистото положение до този момент. Добрев центрира отлично отляво към Балтанов, халфът на жълто-черните се хвърли на шпагат и засече топката на 3-4 метра фронтално пред вратата на варненци, но Дюлгеров някак успя да спаси.

След почивката футболистите на Илиан Илиев заиграха по-активно и имаха известно надмощие. Две минути след началото на второто полувреме Черно море като по чудо не откри резултата. Тогава Ради Василев засече с глава центриране отляво, но Кайзер някак успя да избие с една ръка изстрела от два метра, пращайки топката над напречната греда.

В 51-ата минута резервата Мехди Фенуш шутира опасно от 20 метра, но в аут. Седем минути по-късно и Ради Василев обстрелва с глава вратата на гостите, но Кайзер спаси.

След час игра двата отбора си размениха по една опасна ситуация. Първо Феребори Доре изпусна да вкара с глава от чиста позиция, а в 61-ата минута Василев бе изведен сам срещу Кайзер, но вратарят на гостите излезе добре и блокира удара на тарана.

В 79-ата минута и Черно море поиска дузпа за игра с ръка на Карачанаков, но реферът Валентин Железов прецени да не отсъжда 11-метров наказателен удар, демонстрирайки еднакъв критерий.

Това бе последната по-интересна ситуация и срещата завърши 0:0. Така Ботев запази четвъртото си място в Първа лига и трите точки преднина пред днешния съперник.

ЧЕРНО МОРЕ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:0