Автогол намали шансовете на Херта за място в Лига Европа

Кандидатът за участие в Лига Европа Херта (Берлин) продължава да се отдалечава от постигането на голямата си цел, след като допусна загуба с 1:2 при гостуването си на Фрайбург в мач от 25-ия кръг на германския шампионат. При негативно за тима стечение на резултатите в другите двубои шестата позиция може да се окаже на 7 точки.

Футболистите от столицата имаха игрово предимство, но автогол на капитана им Ведад Ибишевич десет минути преди края наклони везните в полза на домакините. Само четири минути преди това нападателят беше изравнил за 1:1 в момент, в който Херта доминираше тотално. Отборът даже тръгна да печели срещата, но Ибишевич имаше нещастието да отклони кълбото в собствената си мрежа при опит да спре връхлитащия дебютант Кевен Шлотербек. Вина за гола носи и вратарят Руне Йорщайн.

Иначе Фрайбург беше повел в 27-ата минута, когато правещият много силна пролет Винченцо Грифо асистира на Нилс Петерсен и той порази мрежата с глава.

Домакините вече са на 11 точки от опасната зона и могат да са спокойни за мястото си в Бундеслигата.