РБ (Лайпциг) пак "заби" на свой терен (видео)

Отборът на РБ (Лайпциг) направи много силен мач срещу Аугсбург у дома в среща от 25-ия кръг, но не показа достатъчно класа в завършващия удар и последният съдийски сигнал прозвуча при разочароващото за тима 0:0. Това дава шанс на четвъртия Борусия (Мьонхенгладбах) да застигне “червените бикове” в класирането. Баварците пък направиха малка крачка към спасението си, след като увеличиха на 3 точки преднината си пред 16-ия Щутгарт.

Разенбалшпорт изкара почти целия мач в половината на Аугсбург и стигна до цели 17 изстрела, но в крайна сметка регистрира четвъртия си пореден двубой вкъщи без успех и четвърта среща без гол от началото на 2019-а година. Този сезон тимът на Ралф Рангник се представя по-силно като гост, благодарение на което се радва на място в зона “Шампионска лига”.

Преди почивката гостите дори не отправиха един шут по посока на вратата на Лайпциг, но пък успяха да не се пропукат в отбрана. Марсел Халстенберг имаше най-добрата възможност в 37-ата минута.

След почивката левият бек получи нов шанс да реализира, но пак не успя. Това се случи след това и с Марсел Забитцер. В добавеното време пред Тимо Вернер се откри положение за късен победен гол, но вратарят Грегор Кобел спаси.