Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Занев и компания с тежка загуба в Русия (видео)

Бранителят Петър Занев записа 90 минути при тежката загуба на Енисей с 0:4 от Криля Советов в мач от 19-ия кръг на руското първенство. Защитникът игра през цялата среща, но не успя да помогне на тима си, който се пропука в 37-ата минута. Това се случи, след като родният футболист игра с ръка в наказателното поле на гостите, а реферът отсъди дузпа. Точен от бялата точка беше

Паул Антон.

През втората част в рамките на 120 секунди всичко свърши за гостите. Първо Максим Канунников удвои в 60-ата минута, а веднага след това Сергей Корниленко вкара от втора дузпа и даде комфортна преднина на домакините.

В 81-ата минута Рамил Шейдаев оформи крайното 4:0 за тима на Криля Советов, който остана на 13-то място с актив от21 точки, като се приближи само на една от Урал. Занев и компания останаха на дъното само с 11 точки.