Фантастичен обрат донесе нова победа на Нюкасъл (видео)

Нюкасъл успя да обърне Евертън от 0:2 и да стигне до крайното 3:2 на “Сейнт Джеймсис Парк”, като записа пета поредна домакинска победа. "Карамелите" водеха на почивката след попадения на Калвърт-Люин и Ричарлисон, като домакините пропуснаха дузпа преди втория гол в мача. Обратът започна в 65-ата минута, когато Рондон се разписа, а две попадения на Айоси Перес (81, 84) доведоха до знаменита победа.

"Свраките" записаха трети успех в последните си четири мача и вече са 13-ти в класирането. Евертън записа поредния си разочароващ резултат и феновете на тима нямат търпение да свърши сезона, който започна с доста обещания, а се очертава като пълен провал. Тимът на Марко Силва е 11-ти с актив от 37 точки.

Вратарят на гостите Джордан Пикфорд не изигра най-добрия си мач. През първото полувреме той фаулира Рондон, като можеше да поучи червен картон. При последвалата дузпа стражът се справи с удар на Мат Ричи. Пикфорд не се справи добре и с далечен удар на Алмирон, след който топката попадна в Перес и той реализира за 2:2.

Рафаел Бенитес пък имаше доста големи заслуги за обрата. Испанецът смени капитана Ласелс на почивката, като вкара в игра Дъмет и промени схемата на тима си. Играчите му заиграха по-директно и създадоха много проблеми на колебливата защита на съперника.

НЮКАСЪЛ - ЕВЕРТЪН 3:2

0:1 - Калвърт-Люин (18)

0:2 - Ричарлисон (32)

1:2 - Рондон (65)

2:2 - Перес (81)

3:2 - Перес (84)