Дижон прекъсна серията от 5 загуби

След пет последователни загуби в Лига 1 Дижон най-после донесе малко радост на привържениците си. Отборът на Оливие Дал'Олио завърши 1:1 у дома с приятната изненада на сезона Реймс, но остава в опасната зона.

Още в 3-ата минута Сену Кулибали получи директечн червен картон, а гостите поведоха в 9-ата минута чрез Арбер Зенели. Малко по-късно бранител в зелено игра с ръка в наказателното поле и реферът Флоран Бата отсъди дузпа, която Наим Слити реализира.

Реймс имаше надмощие през втората част, но въпреки численото си предимство не успя да вкара втори гол. Тимът е 6-и в подреждането с актив от 43 точки.